На що може вказувати великий живіт?
Найчастіше великий живіт асоціюється з ожирінням, малорухливістю та хворим харчуванням. У цьому є багато правди, але варто знати, що неправильний зовнішній вигляд фігури необов’язково повинен залежати від наших помилок. Також це частий симптом хронічних захворювань, які тривалий час не протікають з іншими симптомами. Варто знати, що великий живіт може вказувати на гормональні порушення чи проблеми з кишечником чи щитовидною залозою. Цікаво, що ці захворювання можна відрізнити, звертаючи увагу на форму живота та місця відкладення жирової тканини. Дізнайтеся про найбільш поширені типи надмірно великого живота і з’ясуйте, що його викликає. А про лікування всіх нижче перелічених захворювань вам підкаже рубрика порад.
Захворювання великого живота та щитовидної залози
Щитовидний живіт» – частий симптом гіпотиреозу. Занадто мало гормонів, що виділяються щитовидною залозою, викликає швидке уповільнення метаболізму, нам не вистачає енергії, ми стаємо сонними та втомленими. Навіть збалансована дієта не допомагає підтримувати здорову масу тіла, а вуглеводи та жири зберігаються у вигляді жирової тканини. Черевна порожнина щитовидної залози чимось схожа на черевну порожнину вагітних – жир накопичується трохи нижче грудної клітки, що дає ефект трохи плескатої кулі. Боротися із зайвою вагою можна лише за допомогою відповідної дози синтетичних гормонів.
Синдром великого живота та роздратованого кишечника
Здуття та округлість живота може бути одним із симптомів синдрому подразненого кишечника. Це загадкове та неприємне захворювання може бути результатом психічних розладів, інфекцій або вісцеральної гіперчутливості. В результаті порушується робота кишечника, і хворі борються з чергуванням проносу та запору. Також характерні болі в животі та його непропорційні по відношенню до решти фігури розміри.
Великий живіт та надлишок вуглеводів у раціоні
Випуклий і виступаючий живіт у передній частині недарма називають «глюкозою». Це ефект дієти, багатої простими вуглеводами та тваринними жирами. Якщо вони не спалюються швидко під час вправ, вони накопичуються як вісцерального жиру. Лікарі побоюються, що це найгірший вид абдомінального ожиріння, оскільки він також впливає на внутрішні органи, насамперед печінку та серце. Зрештою це призводить до атеросклерозу та проблем із травленням. Він також включає так звані «Пивний живіт», тобто спричинений надмірним вживанням алкоголю, який є величезним джерелом цукру та сповільнює метаболізм до 75 відсотків.
Великий живіт та хронічний стрес
М’який, позбавлений пружності живіт, що «виливається» зі штанів, – частий результат хронічного стресу та стрімкого ритму життя. Потім наше тіло вивільняє занадто багато кортизолу, гормону стресу, який хоче дати нам енергію для дій (і еволюційно, щоб уникнути небезпеки або захиститися від неї) і вивільняє велику кількість цукру. Зрештою, це призводить до відкладення жиру. Доведено, що хронічний стрес уповільнює метаболізм та сприяє проблемам із травленням.
Великий живіт та гормональні порушення
Відкладення жиру на стегнах та бічних частинах живота – частий симптом гормональних порушень у жінок. Насамперед йдеться про надлишок естрогенів, тобто жіночих статевих гормонів. Вони можуть відповідати за «валики» на животі або надлишки жиру на сідницях і стегнах.
Великий живіт та целіакія
Глютенова хвороба – це аутоімунне генетичне захворювання, яке проявляється непереносимістю глютену, білка, що міститься в зернах. Його вживання призводить до серйозних розладів травлення і навіть до пошкодження кишківника та серйозних недоліків. Глютенова хвороба проявляється постійно здуттям та надмірно опуклим животом, а також діареєю, анемією та остеопорозом, які є результатом порушення всмоктування поживних речовин.