• Phone067 764-59-38
 • AddressКиев, ул. Урловская, 12
 • Open HoursПн-Вс 10:00 - 19:00

Біль у поперековому відділі хребта – причини, лікування

За статистикою, до 80% нашого суспільства хоча б раз у житті відчували біль у поперековому відділі хребта. Тож можна з упевненістю сказати, що це вже проблема цивілізації.

На біль у попереку скаржаться майже всі – молодь, люди середнього та похилого віку. Яка найчастіша причина болю в попереку? Чи можна якось позбутися цієї недуги? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті, або за цим посиланням https://led-style.com.ua/?cat=30.

Біль у поперековому відділі хребта – причиною може бути малорухливий спосіб життя

Наш спосіб життя значно впливає на наше здоров’я – у цьому немає жодних сумнівів. Прогрес цивілізації останні кілька десятиліть викликав величезні зміни у спосіб життя, особливо у розвинених країн. У нас залишається все менше і менше часу на відпочинок та вправи. Величезний обсяг повсякденних обов’язків змушує нас дедалі більше нервувати. Ми також час від часу тягаємо із собою важкі предмети і годинами сидимо перед комп’ютерними моніторами (часто у неправильному положенні). Усе це негативно позначиться здоров’я, зокрема і стані нашого хребта.

Біль у поперековому відділі хребта дуже часто викликається дегенеративними змінами дисків та хребців, ймовірність яких збільшується з віком. Нижче ми обговоримо найчастіші дегенеративні зміни хребта.

Біль у поперековому відділі хребта – причини, лікування

Дегенерація міжхребцевого диска

… також широко відомий як диск. Це одна з найчастіших причин болю в поперековому відділі хребта. Дегенерація між хребетного диска зазвичай виникає через повторювані мікротравми, а отже, і через зневоднення та пошкодження фіброзного кільця. Супутнє запалення призводить до дегенеративних змін пульпозного ядра.

В результаті він може здутися і чинити тиск на спинний мозок та нерви, які від нього відходять. Такий стан, зазвичай відомий як «пролапс диска», може вражати будь-яку частину хребта, але найчастіше це стосується поперекової області. Біль, пов’язаний з грижею поперекового відділу хребта, якщо є тиск на нерви, зазвичай буває досить сильним. Він також може поширюватися на стегно чи ногу, викликати поколювання, сенсорні розлади, м’язову слабкість та обмежувати діапазон рухів.

Дегенерація міжлопаткових суглобів

Остеоартрит – ще одна можлива причина болю в поперековому відділі хребта. Цей тип дегенерації найчастіше виникає при скороченні зв’язок та суглобової капсули суглобів хребта. Більш схильні до дегенерації придатків жінки та люди з ожирінням. Це може викликати або не викликати біль у попереку. Біль, що виникає, може поширюватися на сідниці або охоплювати всю поперекову область.

Дегенерація тіл хребців

Дегенерація тіл хребців найчастіше пов’язані з утворенням про остеофіти, тобто кісткові розростання по периферії цих стрижнів. Якщо такі розростання виникають усередині хребетного каналу, може звузитися, тобто стеноз. Звуження хребетного каналу призводить до стискання нервових корінців, менінгеального мішка та прилеглих кровоносних судин. Цей стан може викликати хронічний біль у спині, біль у кінцівках та дизестезію у кінцівках.

Закупорка крижово-клубового суглоба

Закупорка крижово-клубового суглоба може виникнути, наприклад, при стрибку на одній нозі, падінні або неправильному положенні для сну. Біль, іноді досить сильний, може виникати при обертанні тазу і поширюватися на сідницю. Якщо заблокований суглоб занадто довго, таз може обертатися. Тоді існує ризик того, що одна кінцівка буде перевантажена, а одна кінцівка візуально коротшає.

Біль у спині можна запобігти!

Першим кроком до запобігання болю у спині має стати зміна способу життя. Основним елементом профілактики буде правильна постава – як під час сидіння, так і уві сні. Так що сядьте прямо, не горбиться і уникайте неприродних поворотів тулуба. Ще один важливий момент – фізична активність. Справа не в тому, щоб лити піт у спортзалі. Нашому хребту потрібні помірні, але регулярні вправи. Щоб підтримувати його в тонусі, достатньо прогулянки чи відвідування басейну.

Якщо вам потрібно перемістити щось тяжке, робіть це ергономічно. Замість того, щоб тягтися до предмета на прямих ногах, сядьте та підніміть його. Намагайтеся задіяти м’язи живота та ніг, а не хребет.

Біль у спині часто є результатом ожиріння, тому завжди підтримуйте здорову масу тіла. Також уникайте взуття на високих підборах і спіть на жорсткішому матраці, бажано на боці. З іншого боку, якщо ви виконуєте роботу, яка потребує багатогодинного сидіння за комп’ютером, забезпечте адекватну підтримку свого хребта. Крім того, по можливості намагайтеся час від часу вставати, щоб зробити кілька кроків.

Біль у поперековому відділі хребта – причини, лікування

Фізіотерапія при лікуванні болю в поперековому відділі хребта

В даний час біль у спині лікується різними способами. Найчастіше це консервативне лікування (тільки невеликий відсоток пацієнтів із болем у спині підходить для операції). Процедура найчастіше заснована на кінезіотерапії (лікування рухом) та процедурах у галузі фізичної медицини з використанням пристроїв, що випромінюють фізичні подразники. При лікуванні болю в поперековому відділі хребта він використовує такі фізіотерапевтичні процедури:

 • кінезітерапія;
 • магнітотерапія;
 • електротерапія;
 • кріотерапія;
 • ультразвук;
 • лазерна терапія;
 • лікувальний масаж
 • стабілізаційне тренування
 • підбір відповідних ортопедичних устілок.

Звичайно, весь процес лікування болю в спині повинен перебувати під пильною увагою досвідченого фізіотерапевта.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *