• Phone067 764-59-38
  • AddressКиев, ул. Урловская, 12
  • Open HoursПн-Вс 10:00 - 19:00
Про що говорять сни (з погляду психолога)

Про що говорять сни (з погляду психолога)

Зигмунд Фрейд у своєму першому серйозному трактаті «Тлумачення сновидінь» зазначає, що «чим дивнішим нам видається сон, тим глибший зміст він несе». Навіть погодившись із цим, ми не отримаємо до рук надійного інструменту роботи над собою, тому що тлумачити сни потрібно вміти. І не за допомогою сонників, яких багато в інтернеті, а на підставі наукового аналізу та спостереження за своїми снами.

Більшість снів ми просто забуваємо. Іноді залишається в пам’яті щось яскраве та емоційно насичене, іноді – лише окремі образи чи фрази. Ми намагаємося зрозуміти, який сенс цього сну, але результати найчастіше нульові. Але іноді сни повторюються. Тоді людина розуміє, що це послання з підсвідомості, яке потрібно розшифрувати. Але як?

Існує кілька поширених сценаріїв снів, значення яких є досить зрозумілим. До чого знятись воші на голові розповіли у цій статті https://vistiradio.com.ua/bachiti-uvi-sni-voshi-na-golovi/.

Переслідування. Людина кудись біжить, за нею хтось женеться. Або він кудись спізнюється, когось наздоганяючи. Найчастіше йдеться про невирішені проблеми чи внутрішній конфлікт. Якщо уві сні людина відчуває розгубленість, сором, безпорадність (він може бачити себе оголеною або дивно одягненою), то це «виходять назовні» емоції та почуття, які він у реальному житті пригнічує.

Образи із дитинства. Дитячі переживання, наслідки дитячих травм впливають на наше доросле життя, але не завжди усвідомлюються. А ось підсвідомість намагається допомогти нам позбавитися травматичного досвіду, пов’язуючи образи з дитинства з подіями сьогоднішніх днів.

 

Про що говорять сни (з погляду психолога)

Сигнали тіла. Деколи ми не помічаємо «несправності» у своєму організмі. Тоді підсвідомість починає нам сигналізувати. Розумні терапевти іноді запитують у пацієнтів, які сни вони бачать, оскільки це дає додаткову інформацію при постановці діагнозу. Сон про те, як людина тоне, задихається в закритій кімнаті або хтось душить, часто говорить про проблеми з серцем або дихальною системою. Виразкові болі в шлунку можуть уві сні перетворюватися на удар ножем. А стрибки тиску – у падіння з висоти чи катастрофу літака.

Жахи. Страшні сни з сильними негативними емоційними реакціями можуть бути закономірною реакцією на життєві обставини (пережита травма, катастрофа або особиста трагедія), так і відображенням надмірного емоційного фону, нестабільної психіки або творчої натури. Наприклад, «сонний параліч» – бачу щось страшне, відчуваю жах, але не можу нічого вдіяти, завмираю. Одні вважають, що це з області містики, інші – реакція нервової системи на навантаження. Дітям раніше снилася Баба-Яга, потім Фредді Крюгер та Фантомас, а сьогодні – Хаггі-Ваггі чи бабуся Гренні. Бо діти це дивляться. Зрозуміло, що дитяча психіка не все може витримати (у дорослої, до речі, теж є своя межа, тому не варто «зависати» в комп’ютерних іграх або перегляді «жахів»).

Безперечно, сновидіння – важлива частина психіки та сфера активної діяльності підсвідомості, яка досі недостатньо досліджена. Але нав’язливі та повторювані сновидіння – це вказівка нам на важливі події та невирішені проблеми, нагадування про неопрацьовані страхи та незакінчені стосунки. Інтегративний психолог М. Кузьміна вважає, що «сон – це телеграма від Всесвіту, а кошмар – повістка до суду». Закривши гештальт, ми створюємо умови для формування спокійних снів та, відповідно, стабільної роботи нашої психіки.

Розібратися у своїх снах, звісно, самому буде важко. Це потрібно робити систематично, своєчасно аналізуючи та роблячи висновки. Цей процес буде ефективнішим, якщо ви звернетеся до психолога.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *