• Phone067 764-59-38
  • AddressКиев, ул. Урловская, 12
  • Open HoursПн-Вс 10:00 - 19:00
Якщо дитину нудить: які захворювання вказує цей симптом

Якщо дитину нудить: які захворювання вказує цей симптом

Нудота та блювання у дитини можуть бути викликані різноманітними причинами, і цей стан завжди сильно турбує батьків. Чи потрібно викликати лікаря, чи можна впоратися власними силами? Звісно, у кожній конкретній ситуації треба діяти особливим чином. Якщо це харчове отруєння то краще посадити дитину на дієту, за цією ссилкою https://studioleo.com.ua/?p=4334 ви знайдете меню таких дієт.

Якщо немає конкретного захворювання

У найменших дітей блювота може виникнути і поза зв’язком з будь-яким захворюванням. Справа в тому, що внутрішні механізми регуляції травного тракту та нервової системи у малюків перших років життя ще недостатньо сформувалися та зміцніли.

Дитина може вирвати через переїдання, внаслідок вживання не за віком важкої чи рясної їжі.

Провокуючим фактором може стати надмірна рухова активність одразу після їжі.

Погано відчути себе дитина може через перегрівання (особливо у задушливих приміщеннях з великим скупченням людей).

Блювота може виникнути при бурхливому плачі, переляку (у дітей старшого віку нудота також може бути пов’язана з сильним хвилюванням, стресом, негативними емоціями – тобто мати виключно психогенний характер).

Нудота і блювота, що виникають через заколисування в транспорті, пов’язані з недостатньою тренованістю вестибулярного апарату (орган, що сприймає положення тіла у просторі).

У всіх вищезгаданих ситуаціях після усунення причини дискомфорту стан дитини швидко приходить у норму.

Спостерігайте за поведінкою малюка. Якщо дитина активна, настрій хороший, апетит збережений (не гірше, ніж зазвичай), отже можна зайво не турбуватися.

Уникнути повторення ситуації надалі допоможуть звичайні загальнозміцнюючі заходи: тривалі прогулянки на свіжому повітрі (одяг сезону!), загартовування, фізичні вправи, батьківська увага, турбота та адекватне виховання.

Якщо дитину нудить: які захворювання вказує цей симптом

Якщо причина – отруєння

Однак у більшості випадків нудота та блювання є симптомами захворювання. І основна причина – це інтоксикація.

Найчастіше інтоксикація розвивається і натомість інфекційних захворювань, незалежно від збудника.

Нудота може виникнути при грипі та інших ГРВІ, при вірусних гепатитах, бактеріальних інфекціях (стафілококових, стрептококових тощо).

Погіршення самопочуття при інфекції пов’язане не лише з агресивним впливом збудника. У кров хворого потрапляє велика кількість токсичних сполук: продукти життєдіяльності бактерій, вірусів та грибів, загиблі мікроорганізми та біохімічні сполуки із зруйнованих клітин людини. Тому блювання, що є по суті захисним рефлексом при отруєнні, виникає не тільки при безпосередньому ураженні шлунково-кишкового тракту (при кишкових інфекціях), але і при інфекційних процесах іншої локалізації: при отитах, ларингофарингітах, бронхітах, пневмоніях, пієлонефритах і т.д.

Чим більш виражена інтоксикація, тим важчий стан дитини. Токсини, які у кров, впливають як центр управління блювотним рефлексом у головному мозку, а й центр терморегуляції.

Тому інтоксикації на тлі інфекції, як правило, супроводжуються підвищенням температури.

Що потрібно робити батькам

Якщо блювання повторюється неодноразово або супроводжується проносом (що більш характерно для кишкової інфекції), необхідно вживати заходів щодо запобігання зневодненню дитини. Щоб відновити водно-сольовий баланс застосовують спеціальні розчини електролітів (можна купити в аптеці), мінеральну воду (без газу), відвари сухофруктів (без цукру).

Щоб не спровокувати блювання, рідину необхідно давати дитині маленькими порціями через дуже короткі проміжки часу. Пам’ятайте, що зневоднення – загрозливий для життя стан, ознаками якого є сухість слизових ротової порожнини (немає слини, язик обкладений нальотом і липне до ложки, до соски), плач без сліз, відсутність сечовипускання (сухі пелюшки), млявість, сонливість.

При виявленні ознак зневоднення необхідно негайно викликати швидку допомогу!

Інтоксикація і, як наслідок, нудота та блювання можуть бути викликані безпосереднім отруєнням лікарськими препаратами (при випадковому ковтанні) або зіпсованими продуктами харчування. У цьому випадку також негайно зверніться за медичною допомогою!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *